Контакт-центр (0462) 616-204
 
Контакт-центр (0462) 616-204

Пресрелізи

26.03.2015 / 08:48

Впродовж трьох років ПАТ "Чернігівгаз" інвестувало в газові мережі майже 100 мільйонів гривень

Протягом 2012-2014 р.р. інвестиції ПАТ "Чернігівгаз" в розвиток системи газопостачання Чернігівщини склали 98,8 мільйонів гривень. Це дало змогу підвищити рівень надійності газотранспортної системи, а також реалізувати заходи для налагодження обліку та контролю за споживанням енергоресурсу.

З урахуванням нинішнього стану газових мереж Чернігівської області, аби привести їх до рівня середньоєвропейських, в модернізацію та реконструкцію треба вкладати значно більше коштів. За минулорічними підрахунками, ще при валютному курсі 8 гривень за долар, щорічний обсяг інвестицій мав би дорівнювати не менше 250 мільйонів гривень.Нині, при знеціненні гривні і необхідності купувати 60% комплектуючих та матеріалів імпортного виробництва, можна говорити про потребу 350-400 мільйонів гривень щороку. Тому на сьогоднішній день компанія має можливість проводити лише поточні ремонти для підтримки безаварійної роботи систем газопостачання.

В минулі роки пріоритетними інвестиційними напрямками ПАТ "Чернігівгаз" було фінансування заходів для підвищення надійності та безпеки газопостачання. В капремонти системи газопостачання і заміну обладнання газових споруд вкладено майже 15 мільйонів гривень. У виконання програми з безкоштовного встановлення лічильників газу було інвестовано понад 22 мільйони гривень, що дало змогу облаштувати обліковими приладами більше 18 тисяч помешкань. Понад 9,3 мільйонів компанія витратила на будівництво підвідних газопроводів до 7 сіл. На суму 8,4 мільйонів гривень придбано 34 одиниці автотранспортної техніки для експлуатаційних служб. 8,6 мільйонів гривень спрямовані на придбання сучасних приладів діагностики та впровадження систем протиаварійного захисту, з них - 4,4 мільйони на встановлення систем дистанційного контролю за газопостачанням на 67 ГРП.

Довідка: ПАТ "Чернігівгаз" - підприємство з газопостачання та газифікації. Основною сферою діяльності компанії є розподіл та постачання природного газу. Щорічний обсяг транспортування становить
понад 700 млн. куб. м. природного газу. Система газопостачання Чернігівщини складається з 10,8 тисяч км газопроводів.Нашими споживачами є майже 347,4 тисяч сімей, більше 3 тисяч підприємств та установ Чернігівської області.
Найкрупнішими клієнтами ПАТ "Чернігівгаз" є Малтюроп Юкрейн, САН ІнБев Україна, Чернігівський молокозавод.
Компанія входить в десятку найбільших платників податків регіону.Щорічно до бюджетів усіх рівнів сплачується близько 70 мільйонів гривень податків і зборів.

З одного боку скорочення на 12% обсягів споживання газу, що призвело до зменшення грошових надходжень, з іншого – подорожчання обладнання та матеріалів і відсутність їх на вітчизняному ринку, що суттєво збільшило витрати компанії, ускладнило своєчасне виконання зобов`язань по інвестпрограмі 2014 року. На кінець звітного періоду вона була виконана на 62,2%. Загалом, із запланованих 36,3 мільйонів, проінвестовано 22,8 мільйонів гривень.

Згідно затверджених інвестиційних планів на 2015 рік ПАТ "Чернігівгаз" має намір спрямувати на розвиток газового господарства 31,7 мільйонів гривень. Ключовими напрямками стануть капітальні ремонти та реконструкція газотранспортної мережі області, закільцювання проблемних ділянок газових мереж, розвиток дистанційного контролю за газопостачанням та подальше виконання програми з безкоштовного встановлення лічильників газу побутовим споживачам.

За додатковою інформацією звертатися
до фахівця із зв`язків з громадськістю
Наталії Свириденко
Тел./факс: +380 462 65 20 04 вн.115
Моб.: +380 67 244 96 46
E-mail: press@cngas.com.ua
http://cn.104.ua/

 
Персональний кабінет