Контакт-центр (0462) 616-204
 
Контакт-центр (0462) 616-204

Пресрелізи

10.10.2018 / 15:26

Власники житла отримали право вільно обирати підрядників для обслуговування газових приладів

З наступного року власники житла зможуть замовити послугу з технічного обcлуговування внутрішньобудинкової мережі у будь-якій компанії, що має ліцензію на даний вид робіт. Дотепер на території Чернігівського регіону ці роботи виконувало виключно ПАТ «Чернігівгаз».

За новими правилами відповідальність за безпечне газоспоживання і утримання мереж та приладів в належному стані покладається на власників, балансоутримувачів або орендарів житла. Мешканцям будинків потрібно буде самостійно обрати компанію для виконання комплексу робіт. Переведення даного виду робіт з монопольних в ринкову площину зобов`язує Закон України «Про житлово-комунальні послуги» і Кодекс газорозподільних систем.

Перелік робіт та їх вартість обумовлюються договором, що укладається між споживачами газу і підрядною організацією. Вона має спеціалізуватись на даному виді послуг і мати дозвіл Держслужби з питань праці на виконання газонебезпечних робіт та навчений персонал. Законом запропоновано декілька моделей співпраці – колективний, індивідуальний договір та для різних категорій споживачів.

«Наразі газова компанія знаходиться в перехідному періоді. Ми повідомили всіх балансоутримувачів та управителів будинків про розірвання попередніх угод. Втім, з укладанням нових є затримки, адже відповідальні міністерства поки що не розробили ані порядку проведення обслуговування, ані переліку послуг, - повідомив технічний директор «Чернігівгазу» Віталій Черчович. - Але все одно господарям житла треба бути готовими до того, що відповідальність за безпеку газоспоживання в своїх оселях тепер повністю покладено на них».

Відповідно до Наказу Міненерго №190 витрати на виконання робіт з технічного обслуговування та поточного ремонту внутрішньобудинкових систем газопостачання включаються до складу видатків на утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, у разі якщо співвласники не доручили виконання цих робіт іншій особі.

Довідка: Основною сферою діяльності ПАТ «Чернігівгаз» є розподіл природного газу. Щорічний обсяг транспортування становить близько 600 млн. куб. м. природного газу. Система газопостачання Чернігівщини складається з 13,8 тисяч км газопроводів.
Нашими споживачами є понад 356 тисяч сімей, близько 2,5 тисяч підприємств та установ Чернігівської області. Найкрупнішими клієнтами ПАТ «Чернігівгаз» є Чернігівська ТЕЦ, ПАТ «Облтеплокомуненерго», ТОВ «Земля і воля», Остерська КЕЧ, НіжинТеплоМережі, ПАТ «Линовицький цукровий к-т», КП ТКЕ Прилукитепловодопостачання.
Компанія є одним з найкрупніших платників податків регіону. Щорічно до бюджетів усіх рівнів сплачується понад 98 мільйонів гривень податків і зборів.

ПАТ «Чернігівгаз» залишається відповідальним за надійну та безпечну експлуатацію розподільних газових мереж до межі балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін. Детальна інформація щодо газифікованого обєкта та розподілення зон відповідальності визначається в спеціальному акті, затвердженому Кодексом ГРМ. Цей акт є невід'ємною частиною Типового договору розподілу природного газу для всіх без винятку споживачів газу.

Також за оператором ГРМ залишається право обмеження газопостачання на об’єкт у разі не забезпечення власником будинку технічного обслуговування газових приладів, тобто – у разі відсутності у нього відповідного договору.

Слід зазначити, що за 9 місяців 2018 року фахівці «Чернігівгазу» перевірили майже 124 тис. домогосподарств. З них у 8,6 тис було виявлено несанкціоноване втручання в газове обладнання або мережу, що стало підставою до відключення порушників від газопостачання. Загалом було усунуто 12 тис витоків газу.

У травні поточного року Наказом Міненерго №250 був скасований Наказ ДАКХ «Укргаз» від 30 липня 1997 р., що регламентував проведення робіт з планово-технічного обслуговування внутрішньобудинкових мереж, і покладав цей обов`язок виключно на Операторів ГРМ.

За додатковою інформацією звертатися
до фахівця із зв`язків з громадськістю та пресою
Наталії Свириденко
Тел./факс: +380 462 94 13 04
Моб.: +380 67 244 96 46
E-mail: press@cngas.com.ua
http://cn.104.ua/

 
Персональний кабінет