Контакт-центр (0462) 616-204
 
Контакт-центр (0462) 616-204

Новини

26.03.2015 / 08:48

Майже 100 мільйонів гривень в надійне газопостачання - результат інвестиційної діяльності ПАТ "Чернігівгаз"

Впродовж 2012-2014 р.р. ПАТ "Чернігівгаз" інвестувало в розвиток системи газопостачання Чернігівщини 98,8 мільйонів гривень. Це дало змогу підвищити рівень надійності газотранспортної системи, а також реалізувати заходи для налагодження обліку та контролю за споживанням енергоресурсу.
Капремонти і заміна обладнання систем газопостачання є ключовими напрямками фінансування інвестпрограми Капремонти і заміна обладнання систем газопостачання є ключовими напрямками фінансування інвестпрограми ФОТО: ПАТ "Чернігівгаз"

З урахуванням нинішнього стану газових мереж Чернігівської області, аби привести їх до рівня середньоєвропейських, в модернізацію та реконструкцію треба вкладати значно більше коштів. За минулорічними підрахунками, ще при валютному курсі 8 гривень за долар, щорічний обсяг інвестицій мав би дорівнювати не менше 250 мільйонів гривень.Нині, при знеціненні гривні і необхідності купувати 60% комплектуючих та матеріалів імпортного виробництва, можна говорити про потребу 350-400 мільйонів гривень щороку. Тому на сьогоднішній день компанія має можливість проводити лише поточні ремонти для підтримки безаварійної роботи систем газопостачання.

В минулі роки пріоритетними інвестиційними напрямками ПАТ "Чернігівгаз" було фінансування заходів для підвищення надійності та безпеки газопостачання. В капремонти системи газопостачання і заміну обладнання газових споруд вкладено майже 15 мільйонів гривень. У виконання програми з безкоштовного встановлення лічильників газу було інвестовано понад 22 мільйони гривень, що дало змогу облаштувати обліковими приладами більше 18 тисяч помешкань. Понад 9,3 мільйонів компанія витратила на будівництво підвідних газопроводів до 7 сіл. На суму 8,4 мільйонів гривень придбано 34 одиниці автотранспортної техніки для експлуатаційних служб. 8,6 мільйонів гривень спрямовані на придбання сучасних приладів діагностики та впровадження систем протиаварійного захисту, з них - 4,4 мільйони на встановлення систем дистанційного контролю за газопостачанням на 67 ГРП.

З одного боку скорочення на 12% обсягів споживання газу, що призвело до зменшення грошових надходжень, з іншого – подорожчання обладнання та матеріалів і відсутність їх на вітчизняному ринку, що суттєво збільшило витрати компанії, ускладнило своєчасне виконання зобов`язань по інвестпрограмі 2014 року. На кінець звітного періоду вона була виконана на 62,2%. Загалом, із запланованих 36,3 мільйонів, проінвестовано 22,8 мільйонів гривень.

Згідно затверджених інвестиційних планів на 2015 рік ПАТ "Чернігівгаз" має намір спрямувати на розвиток газового господарства 31,7 мільйонів гривень. Ключовими напрямками стануть капітальні ремонти та реконструкція газотранспортної мережі області, закільцювання проблемних ділянок газових мереж, розвиток дистанційного контролю за газопостачанням та подальше виконання програми з безкоштовного встановлення лічильників газу побутовим споживачам.

 Детальніше з напрямками інвестпрограми на 2015 рік можна ознайомитись тут.

Джерело: