Контакт-центр (0462) 616-204
 
Контакт-центр (0462) 616-204

Новини

10.02.2020 / 16:50

Внаслідок пориву газопроводу в Коропському та Сосницькому районах без газопоспачання залишилось 718 споживачів

7 лютого в селі Понорниця при проведені земельних робіт фермерським господарством «Білі роси» було пошкоджено стальний газопровід високого тиску. В результаті пориву, в розпал опалюваного сезону, 718 домоволодінь у трьох населених пунктах залишилися без газопостачання: смт Понорниця Коропського району – 435 споживачів; с. Авдіївка Сосницького району – 193 споживачів; с. Шаболтасівка Сосницького району – 90 споживачів.
Газопровід Газопровід ФОТО: АТ "Чернігівгаз"

Згідно чинного законодавства та кодексу ГРМ, всі сільськогосподарські роботи в охоронних зонах проводяться власниками або орендарями земельних ділянок, тільки з попереднім повідомленням про їх початок Оператора ГРМ.
В свою чергу Оператор ГРМ надає письмове погодження на право проведення ремонтних, будівельних та земляних робіт поблизу ГРМ, з вимогами та умовами. А також додає схему газопроводу.

ФГ «Білі роси» не повідомляло АТ «Чернігівгаз» про наміри проводити земельні роботи в охоронній зоні. Чим порушило вимоги Кодексу ГРМ, та спричинило шкоду звичайним споживачам які в розпал опалювального сезону залишилися без газопостачання.

АТ «Чернігівгаз» звертається до всіх сільгоспвиробників та інших юридичних та фізичних осіб, які мають справу з земельними роботами, і наполягає на суворому дотриманню регламентів при проведенні робіт та оформленні технічної документації.

З початку опалювального сезону на Чернігівщині вже стався четвертий випадок пориву газопроводу високого тиску, на відновлення яких Оператором ГРМ (АТ «Чернігівгаз») було витрачено більше 1 мільйона гривень.

Проте, згідно Кодексу ГРМ, обсяг нанесених збитків має відшкодувати винуватець аварії.

Наразі тривають відновлювальні роботи.

Джерело: