Контакт-центр (0462) 616-204
 
Контакт-центр (0462) 616-204

Новини

26.02.2018 / 19:02

До Чернігівщини на нараду з`їхалися керівники газових компаній з різних куточків України

На минулому тижні відбулася технічна рада керівників ТОВ «РГК Трейдінг» та регіональних газорозподільних компаній. Понад сотня фахівців з 19 облгазів зустрілися на Чернігівщині, щоб підбити підсумки 2017 року, проаналізувати результати та окреслити плани і основні напрямки роботи на найближчий час.
У технічній раді взяли участь більше сотні керівників газових компаній з різних куточків України У технічній раді взяли участь більше сотні керівників газових компаній з різних куточків України ФОТО: 104.ua

В ході наради директори технічних та комерційних напрямків обсудили нововведення в газовому законодавстві, а також проблематику нарахувань та відображення обліку енергоносія. Крім того, торкнулися теми нового підходу до виконання робіт з експлуатації та технічного обслуговування, оптимізації структури товариств за рахунок перерозподілу функціоналу регіональних відділень, автоматизації процесу при наданні послуг, дотримання правил безпеки, тощо.

За словами директора ТОВ «РГК Трейдінг» Артема Компана, зустріч в такому розширеному форматі дозволить зібрати різні погляди й пропозиції з урахуванням специфіки регіонів. В свою чергу, керуюча компанія зможе консолідувати інформацію і, щоб в подальшому мінімізувати ризики, зробити відповідні стратегічні кроки.

«Керуюча компанія не має на меті нав`язувати облгазам свою думку - ми чекаємо від вас активної участі. Передусім, щоб ваші пропозиції та бачення були правильно відцентровані, потрібен зворотний зв'язок. Тобто, перед прийняттям рішення будемо працювати в робочих групах, консолідуємо і проаналізуємо ваші думки та побажання, протестуємо на одному з ПАТів пілотний проект, і лише потім разом з вами почнемо впроваджувати щось нове», - зазначив Артем Компан.

Однією з головних тем зустрічі стала підготовка на рівні газорозподільних компаній України впровадження на внутрішньому ринку природного газу європейських вимог та норм, визначених у Третьому енергетичному пакеті. Зокрема, нових правил, які передбачають внесення змін до низки правових актів у частині введення добового балансування газу. Відповідна постанова Нацкомісії № 1437 від 27.12.2017 р. була нещодавно оприлюднена в газеті «Урядовий кур`єр». Окрім імплементації регламенту ЄС, проект має на меті забезпечити формування ліквідного добового ринку газу і зменшити фінансові ризики для замовників послуг транспортування та Оператора ГТС.

Більшість положень документу вступить в законну силу лише 1 серпня поточного року, однак газові компанії вже зараз серйозно готуються до реалізації законодавчих вимог. Операторам ГРМ було продемонстровано новий програмний комплекс, розроблений фахівцями ТОВ «РГК Трейдінг». Онлайн-ресурс дасть можливість фахівцям облгазів в автоматичному режимі відслідковувати комерційне споживання природного газу в розрізі всіх категорій споживачів з будь-якого електронного пристрою. А простий інтерфейс програми дозволить в режимі реального часу аналізувати ринок газу, динаміку споживання та оперативно вирішувати проблеми з балансуванням.

Для обговорення питання правил безпеки систем газопостачання газовики запросили на конференцію першого заступника начальника Управління Держпраці в Чернігівській області Олександра Тищенка. Він надав учасникам роз’яснення стосовно внесення змін до низки нормативних актів, пов`язаних з набуттям чинності Постанови Кабміну № 48 від 07.02.2018 р. У підсумку керівник підняв питання планово-технічного обслуговування, зауваживши при цьому, що проблеми газовиків – чи то неукомплектованість кадрів, чи то фінансові труднощі, жодним чином не повинні відображатись на якості надання послуг по обслуговуванню будинкових мереж або газових приладів в помешканнях споживачів.