Контакт-центр (0462) 616-204
 
Контакт-центр (0462) 616-204

Новини

04.07.2018 / 13:22

«Чернігівгаз» буде змушений відключити опалювальні печі в чернігівських квартирах

На вимогу Управління Держпраці з 9 по 19 липня ПАТ «Чернігівгаз» припинить газопостачання низки споживачів. Їх опалювальні печі не обладнані автоматикою безпеки і становлять небезпеку для самих споживачів та їх сусідів.
Опалювальні печі, не обладнані автоматикою безпеки становлять небезпеку для самих споживачів та їх сусідів Опалювальні печі, не обладнані автоматикою безпеки становлять небезпеку для самих споживачів та їх сусідів ФОТО: ПАТ "Чернігівгаз"

Управління Держпраці у Чернігівській області провело перевірку «Чернігівгазу». Контролюючий орган вимагає від газової компанії негайно припинити газопостачання до печей без автоматики безпеки. Тому з 9 по 19 липня ПАТ «Чернігівгаз» має намір відключити від газу опалювальні печі в 125 житлових помешканнях обласного центру. Цього вимагають Правила безпеки систем газопостачання України.

В 57 житлових будинках м. Чернігова, переважно старої забудови, дотепер зустрічаються газові опалювальні печі з довгофакельними пальниками, які не обладнані автоматикою безпеки. Вони є постійним джерелом ризику як для господарів квартир, так і їхніх сусідів.

«По-перше, постійне горіння пальника може спровокувати перегрівання стінок печі, і як наслідок – утворення тріщин, через які газ або чад неминуче потрапить в приміщення. В таких випадках накопичення природного газу загрожує вибухом, а чадного – отруєнням, - говорить технічний директор «Чернігівгазу» Віталій Черчович. - По-друге, відсутня або несправна автоматика не захистить, якщо полум'я згасне. В такому разі подача газу продовжиться і знову ж таки небезпечна речовина потрапить до квартири».

Співробітники ПАТ «Чернігівгаз» неодноразово попереджали порушників та намагалися провести відключення небезпечних приладів від системи газопостачання. Але господарі не надавали доступ до помешкань для проведення робіт або їх постійно не було вдома. Днями ПАТ «Чернігівгаз» черговий раз попередило споживачів рекомендованими листами.

Крім того, газовики попередили місцеве керівництво, що в разі неврегулювання питання відключення небезпечних печей в окремих квартирах, ПАТ «Чернігівгаз» буде змушене припинити газопостачання всього будинку.

25 червня 2018 року «Чернігівгаз» спрямував меру м.Чернігова та начальникам КП «Деснянське» та «Новозаводське» листи, в яких доводить проблему до відома керівництва, разом з графіками відключень.

Щоб надалі користуватися газом, господарям приміщень, де виявлені порушення Правил безпеки, потрібно звернутися з документами (паспорт, ідентифікаційний код, проект на газифікацію) до Центру обслуговування клієнтів за адресою пр-т Перемоги 108-а для замовлення робіт з реконструкції.

Нагадаємо, «Чернігівгаз» - компанія до функцій якої входить забезпечення надійної та безаварійної поставки енергоресурсу газорозподільними мережами. Законодавство дає право працівникам облгазу на безперешкодний доступ до будь-яких газифікованих об`єктів та складових газових мереж для виконання ремонту, локалізації і ліквідації наслідків аварій, а також виконання робіт з припинення та відновлення газопостачання у випадках передбачених законом.