Контакт-центр (0462) 616-204
 
Контакт-центр (0462) 616-204

Новини

20.10.2014 / 15:47

12 чернігівських квартир залишились без газу

20 жовтня, у м. Чернігові, в 12-квартирному житловому будинку № 16-а по вул. Корольова було припинено подачу газу. Причиною послужила відсутність договору на технічне обслуговування систем газопостачання будинку та акту обстеження на придатність димовентиляційних каналів
Слюсар служби внутрішньобудинкових газопроводів Віталій Чаус відновлює газопостачання багатоповерхівки Слюсар служби внутрішньобудинкових газопроводів Віталій Чаус відновлює газопостачання багатоповерхівки ФОТО: ПАТ "Чернігівгаз"

В 7-ми квартирах окрім газових плит користуються опалювальними котлами. Відсутність належного технічного обслуговування газомереж і перевірки справності ДВК вкрай небезпечно з настанням холодів, коли споживання газу збільшується і виникає загроза отруєння чадним газом.

В минулому році ПАТ "Чернігівгаз" отримало інформацію, що даний будинок знаходиться в процесі створення будинкового комітету. Врешті-решт комітет мешканці створили, голову обрали, але укладати договір з облгазом не поспішали. Через це "Чернігівгаз" не мав законних підстав обслуговувати газові мережі.

В Правилах безпеки систем газопостачання України сказано, що після пуску газу система газопостачання передається власнику будинку (ЖЕК, ОСББ, ЖЕП, ЖБК тощо). Правилами також передбачено, що саме власник відповідає за технічний стан і безпечну експлуатацію газопроводів і газообладнання. ПАТ "Чернігівгаз" є лише виконавцем послуг на підставі договору.

Так само власник дбає і про організацію своєчасної перевірки стану димовентиляційних каналів та передачу актів на їх придатність до газового господарства. У житлових будинках відповідальність покладається на керівників житлово-експлуатаційних організацій, у житлових кооперативах - на голову, у приватних будинках - на власників.

Для чого необхідно перевіряти димові та вентиляційні канали читайте у цьому розділі

Газовики аж ніяк не були зацікавлені аби споживачі залишились без газу. Відключення газопостачання - це крайній запобіжний захід, коли існує загроза виникнення надзвичайної ситуації. Тому ПАТ "Чернігівгаз" звертається до мешканців з проханням якнайшвидше оформити документацію належним чином, після чого газопостачання буде відновлено.

Докладніше про те, як відновити газопостачання читайте тут.