Контакт-центр (0462) 616-204
 
Контакт-центр (0462) 616-204

Новини

30.04.2020 / 17:51

«Чернігівгаз» надав допомогу 6-ти лікарням області

Лікарям сьогодні потрібна допомога, підтримка та захист! Вони — на передовій, у безпосередньому контакті з хворими. Підтримуймо медиків разом, адже від них залежить життя і здоров‘я нас усіх!
"Чернігівгаз" передає допомогу обласній дитячій лікарні "Чернігівгаз" передає допомогу обласній дитячій лікарні ФОТО: АТ "Чернігівгаз"

Щоб убезпечити життя та здоров'я медичних працівників, "Чернігівгаз" передав допомогу обласній дитячій лікарні, визначеній як базова для лікування коронавірусу,  і обласному центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Газовики передали вкрай необхідні засоби індивідуального захисту - по 600 респіраторів, 100 пар рукавичок, 100 захисних костюмів та 100 окулярів кожній з лікарень.Генеральний директор обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Ігор Даниленко розповів: «Допомога завжди необхідна, оскільки ми не знаємо, як ситуація буде розвиватися надалі. На даний момент ми можемо забезпечити всі свої бригаді захисними костюмами і засобами захисту, але ми не знаємо, скільки ще триватиме карантин, як буде розвиватися захворюваність, тому завжди на складі повинен бути запас. Швидка допомога вже виїжджала на виклики до пацієнтів з підозрою на COVID-19 -  не у всіх випадках були підтвердження, але персонал виїжджав в захисних костюмах. Багато випадків, коли швидка допомога перевозить пацієнтів в іншу лікарню, яка визначена для лікування даних пацієнтів».

 Виконувачка обов’язків головної медичної сестри обласної дитячої лікарні Людмила Овчинникова каже – допомогу, яку отримує лікарня, вони розподіляють на всю область.«Передаємо і в інфекційне відділення -  туди, куди, можливо, будуть поступати ці дітки. Наразі у нас всі з пневмонією. Якщо   є підозра на коронавірусну інфекцію – цим дітям одразу роблять експрес-тест та відправляють в лабораторний центр на перевірку". 

На початку карантину  «Чернігівгаз» придбав 2 апарати штучної вентиляції легень "Блізар" для обласної лікарні та інфекційного відділення Чернігівської міської лікарні №2. "Вони українського виробництва, мають декілька режимів роботи - неінвазивної та інвазивної вентиляції, дозволяють проводити вентиляцію з контролем об'єму та тиску повітря", - розповів завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії 2-ї міської лікарні В'ячеслав Святушенко. Також цей апарат може працювати в допоміжному режимі - якщо пацієнт має недостатнє дихання, він його підтримуватиме. Зі слів завідувача, у відділенні нової апаратури не було давно, працювали від грипу до грипу. Були час від часу поодинокі закупівлі.

Чернігівській районній лікарні газовики передали 300 респіраторів, 200 захисних щитків для обличчя та 6950 масок. Новгород-Сіверській ЦРЛ - 400 комплектів захисного одягу, 3200 пар рукавичок та 12 каністр дезінфекторів. Аби вивільнити гроші для допомоги цим 6-ти лікарням, АТ «Чернігівгаз» згорнуло частину своїх нетермінових програм. Яку саме допомогу надавати, вирішували після вивчення потреб лікарень та консультацій із обласним управлінням охорони здоров’я.