Контакт-центр (0462) 616-204
 
Контакт-центр (0462) 616-204

До уваги клієнтів

27.02.2019 / 14:16

Запровадження добового балансування з 1 березня опинилося під загрозою зриву

До запровадження добового балансування залишилось трохи більше доби, але на інформаційній платформі Укртрансгазу відсутня цілісна і достовірна інформація про споживачів, які не мають постачальників газу. Через відсутність цієї інформації в системі може відбутися масовий несанкціонований відбір газу.
Добове балансування має стартувати 1 березня 2019 року Добове балансування має стартувати 1 березня 2019 року ФОТО: ПАТ "Чернігівгаз"

ПАТ «Чернігівгаз» звернулося до НКРЕКП та до Укртрансгазу у зв’язку з відсутністю на інформаційній платформі добового балансування Укртрансгазу даних щодо споживачів, у яких відсутні постачальники газу.

Таку інформацію Укртрансгаз має надавати операторам ГРМ:

  1. не пізніше 25 числа;
  2. у форматі, затвердженому НКРЕКП;
  3. із використанням електронного цифрового підпису.

Станом на 27 лютого жодна із цих вимог не виконана.

Через відсутність даних про споживачів, які не мають постачальників газу, в системі може відбутися несанкціонований відбір газу, оскільки ПАТ «Чернігівгаз» не має можливості  попередити, та у разі потреби припинити газопостачання споживачів у яких відсутні постачальники у відповідному періоді.

ПАТ «Чернігівгаз» застерігає Укртрансгаз утриматися від неправомірних дій щодо віднесення на газорозподільну компанію обсягів природного газу, використаних споживачами, у яких відсутній постачальник, починаючи з 1 березня 2019 року.