Контакт-центр (0462) 616-204
 
Контакт-центр (0462) 616-204

До уваги клієнтів

23.12.2014 / 11:26

Розпочався щорічний перерахунок вартості газу - чекайте на контролера

Від того часу, як в Україні була запроваджена диференційована система оплати за газ, ПАТ "Чернігівгаз" повинен щороку проводити перерахунок вартості газу для побутових споживачів з лічильниками. Таким чином газопостачальник вираховує річний обсягу газу використаного споживачем в поточному році і визначає ціну енергоносія на наступний рік. Для правильних розрахунків дуже важливими є контрольні показання Ваших лічильників, які контролер зафіксує в грудні і січні
Для перерахунку вартості газу спожитого протягом року, контролер двічі зафіксує контрольні показання лічильника Для перерахунку вартості газу спожитого протягом року, контролер двічі зафіксує контрольні показання лічильника ФОТО: ПАТ "Чернігівгаз"

В середньому перерахунок робиться у 3% споживачів і в основному стосується домоволодінь, де газ використовується на потреби опалення. Перехід з однієї категорії в іншу має локальний характер - це близько 15 тисяч сімей по всій області. І як показує практика, більшість людей після перерахунку починають платити за газ меншу ціну.

Листопад і перші дві декади грудня були відносно теплими, що сприяло значній економії газу. Тому споживачам буде вигідно, щоб контролери зафіксували контрольні показання лічильників. У споживачів, які використовують газ для обігріву приміщень, є всі шанси залишитися в першій категорії або навіть перейти з другої в першу. 

Докладніше про перерахунки читайте тут.

Ціна газу та методика перерахунку регулюються державою і ПАТ "Чернігівгаз" повинен чітко дотримуватись вимог законодавства. Визначати ціну газу на наступний рік у відповідності до обсягу енергоносія спожитого в попередньому році вимагає диференційована система оплати, яка діє в Україні з 2007 року. Кожна категорія споживачів має свою ціну за кубометр - ті, хто споживають більше - платять більше та навпаки. Відповідно, диференціація дозволяє сплачувати менше тим людям, які проживають в невеликих квартирах або будинках та використовують сучасне газове обладнання.

Ціни на газ для різних категорій споживачів дивіться у розділі Вартість природного газу.

Перерахунок є додатковим стимулом для ощадливого використання енергоносія, адже на сьогодні в Україні обмежена пропозиція природного газу власного видобутку, а імпортний дуже дорогий. Тому необхідно його економити. Потрібно утеплювати приміщення, змінювати газове обладнання на більш енергоефективне, з більшим ККД, не можна обігрівати житло газовою плитою. Так, при заміні застарілого котла на сучасний та більш енергоефективний, економія газу складає 25-30%. До того ж витрати за встановлення окупаються протягом першого опалювального сезону.

Дізнатися, як встановити або замінити газове обладнання можна тут.

Щоб забезпечити своєчасне занесення даних до бази і проведення коректних розрахунків, в грудні і січні контролери проведуть зняття контрольних показань приладів обліку газу. Для максимальної зручності споживачів ПАТ "Чернігівгаз" застосовує практику відпрацьовану в минулі роки - контролери будуть працювати за гнучким графіком - вранці з 7.00 до 11.00 та у вечірні часи з 16.00 до 20.00, а також у вихідні. В телефонному режимі можна домовитися про день і час візиту контролера.

Телефони та координати своєї філії Ви можете дізнатися тут.

Через півроку споживачі мають право зробити повторний перерахунок. Якщо споживання за 6 місяців 2015 року буде в межах 60% норми попередньої категорії, то ціна буде знижена. Споживачу потрібно лише звернутися із заявою до ПАТ "Чернігівгаз".

Для врегулювання спірних питань щодо нарахувань можна подати заяву на розгляд комісії, яка займається зверненнями громадян, або записатися на особистий прийом до керівників ПАТ "Чернігівгаз".

Джерело: