Контакт-центр (0462) 616-204
 
Контакт-центр (0462) 616-204

До уваги клієнтів

16.10.2014 / 10:00

Зменшення норм споживання газу спричинить підвищення тарифів

Про це заявив колектив ПАТ "Чернігівгаз" у відкритому зверненні до українського уряду разом з колегами з 31 газопостачальної компанії та профспілкою газових господарств. Газовики вважають, що зниження норм споживання газу для споживачів без лічильників в 1,3-2 рази, призведе до підняття тарифів та не сприятиме економному використанню блакитного палива
Для забезпечення безперебійного газопостачання - вчасно та в повній мірі розраховуйтесь за спожитий газ Для забезпечення безперебійного газопостачання - вчасно та в повній мірі розраховуйтесь за спожитий газ ФОТО: ПАТ "Чернігівгаз"

Якщо раніше на Чернігівщині 85,5 тисяч споживачів, які не мають приладів обліку згідно встановлених норм щорічно сплачували 30,4 мільйонів куб. м газу, то з 1 жовтня цей обсяг газу складе 22 мільйони куб. м. При цьому фактично обсяги споживання не зменшаться. Недоотримані кошти за 8,4 мільйонів куб. м газу ПАТ "Чернігівгаз" повинен буде сплатити за рахунок збільшення тарифів на розподіл та постачання, адже інших джерел для покриття різниці не існує.

Нині тариф на транспортування газу складає 319,40 гривен за тисячу куб.м газу. За підрахунками ПАТ "Чернігівгаз", перекрити різницю можливо лише за умови підняття тарифу до 385,5 гривень за тисячу кубометрів.

Зменшення норм споживання не означає реальної економії газу. Чи будуть споживачі без лічильників палити менше газу? Скоріше навпаки, в умовах коли уряд дозволив вмикати опалення при зниженні середньодобової температури до +6 С°замість +8С°, і понижати норму температурного режиму у квартирах взимку, люди всіляко намагатимуться зігрітися. Хто більш заможний – включать електронагрівачі, а бідніші – для обігріву почнуть масово палити газ в конфорках.Якщо до цього додадуться перебої з електропостачанням, то обсяг безконтрольного споживання газу суттєво зросте.

Нові норми погіршать і без того складний фінансовий стан газопостачальної компанії, що поставить під загрозу своєчасну виплату заробітної плати і відповідно відрахування до бюджетів усіх рівнів. В свою чергу це призведе до дестабілізації ситуації в регіоні і негативно відобразиться на безперебійному та безаварійному постачанні газу споживачам в опалювальний період.

Нагадаємо, Постанова Кабміну № 409 "Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування", яка набула чинності 1 жовтня 2014 року, зменшила норми споживання газу для усіх побутових споживачів, які не мають лічильників та встановила соціальні нормативи користування житлово – комунальними послугами для споживачів природного газу, які мають пільги та користуються субсидією.

Як змінилися норми споживання газу можна переглянути тут.

Джерело: