Контакт-центр (0462) 616-204
 
Контакт-центр (0462) 616-204
16.02.2015 / 14:13
Як уникнути трагедій при користуванні газом
Газ – корисна і необхідна в сучасному побуті річ. Мільйони українців повсякденно вмикають газові прилади, втім не кожен замислюється про наслідки від неправильного поводження з ними.
Відчули запах газу - телефонуйте нам одразу! Відчули запах газу - телефонуйте нам одразу! ФОТО: ПАТ "Чернігівгаз"

Так, за даними Держгірпромнагляду України, станом на 03.02.2015 року, під час використання газу в побуті сталося 15 нещасних випадків, в яких постраждала 31 людина, з них 16 - смертельно. Усі смертельні випадки сталися від отруєння продуктами згорання газу.

Вбивчий чадний газ

Резонансний випадок зі смертельним наслідком стався в с. Вінницькі Хутори Вінницького району, де загинуло 3 особи. Причиною нещасного випадку стало руйнування оголовка димоходу, через що цегла потрапила в димовий канал газового котла.

У житловому будинку по вул. Погребняка м. Дніпропетровськ смертельно отруїлися чадним газом 2 мешканця. Це сталося через самовільний монтаж газового проточного водонагрівача з відводом продуктів згорання у приміщення кухні, що є грубим порушенням чинного законодавства.

Через порушення правил користування опалювальною піччю у с. Слобода Романівська Новоград-Волинського району Житомирської області чадним газом отруїлися чоловік і жінка віком 61 та 66 років. Ймовірною причиною став так званий шибер (засувка) над піччю.

Як свідчить статистика, отруєння чадним газом частішають саме в зимовий період, адже в цю пору люди масово вмикають газові прилади опалення, які не завжди експлуатуються належним чином. До того ж складні погодні умови: рясні опади, різкі зміни температури і вологості повітря, напрямків і швидкості вітру, впливають на роботу газових приладів з відводом продуктів згоряння в димохід та можуть призвести до обмерзання оголовків труб димоходів. Лід та сніг на стінках порушують тягу та заважають виходу з приміщення смертельного для людини чадного газу. Тому у зимовий період необхідно якнайпильніше стежити за станом димарів та наявністю тяги.

Для чого і з якою періодичністю необхідно перевіряти ДВК читайте тут.

Стрімке зростання отруєнь чадом фахівці пов`язують з безпечністю самих мешканців. Люди часто користуються газом при щільно закритих дверях та вікнах, встановлюють примусову витяжну вентиляцію за наявності приладів з відводом продуктів згорання у димоходи, забувають перевіряти тягу в димовентканалах, обігрівають приміщення плитами тощо.

Ще однією проблемою є використання застарілого та зношеного газового обладнання з несправною автоматикою безпеки. Правила експлуатації вимагають відключати такі прилади. Але біда в тому, що такими приладами переважно користуються пенсіонери, які зачасту не мають змоги купити сучасний та безпечний пристрій.

Прості правила безпеки