Контакт-центр (0462) 616-204
 
Контакт-центр (0462) 616-204

До уваги клієнтів

01.09.2016 / 16:42

"Чернігівгаз" наводить 5 фактів про встановлення будинкових лічильників

Аби споживачі розуміли на яких підставах відбувається встановлення будинкових приладів обліку газу в багатоповерхівках, "Чернігівгаз" наводить 5 основних фактів.
Встановлення будинкових лічильників газу дозволить забезпечити облік у 2,3 млн споживачів протягом 18 місяців Встановлення будинкових лічильників газу дозволить забезпечити облік у 2,3 млн споживачів протягом 18 місяців ФОТО: 104.ua

1. З 2018 року постачання газу дозволяється* лише тим споживачам, у яких налагоджений приладовий облік витрат блакитного палива.

* Відповідно до Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу», з 2018 року споживання блакитного палива можливе лише за умови його обліку за допомогою лічильників.

Залишилося лише півтора року для забезпечення обліку газу у 3,7 млн. споживачів, які не мають лічильників. Це можливо забезпечити встановленням будинкових і індивідуальних лічильників.

2. Переваги встановлення будинкових лічильників порівняно з індивідуальними:

  • Не потребують збільшення тарифу на газ;
  • Зменшення у 10 разів терміну встановлення;
  • Встановлення обійдеться у 5 разів дешевше індивідуальних лічильників;
  • Економія коштів в розмірі 3 млрд грн.;
  • Забезпечення обліку у 2,3 млн. споживачів протягом 18 місяців;

3. Як рахуватимуть споживання газу за будинковим лічильником?

Щомісяця в автоматичному режимі інформація про обсяг спожитого газу в будинку надходить до газорозподільного підприємства. Цей загальний обсяг палива рівномірно розподіляється на кожного зареєстрованого мешканця будинку.

Якщо у будинку є квартири з індивідуальними лічильниками, то їх показання віднімають від показань будинкового лічильника.

4. Які наслідки відмови споживачів від встановлення будинкового лічильника?

  • можливо своїм коштом встановити у квартирах індивідуальні прилади обліку;
  • без будь яких лічильників споживання газу відповідно до Кодексу газорозподільних систем, буде розраховуватися за вдвічі більшими нормами, а саме:

- якщо встановлена газова плита та є центральне гаряче водопостачання за нормою 9,8 куб. м.

- якщо встановлена газова плита та відсутнє централізоване гаряче водопостачання та газовий водонагрівач за нормою 18,3 куб. м.

Якщо до 1 січня 2018 року споживачі не погодяться на встановлення безкоштовного лічильника, або не встановлять лічильник газу за свій кошт, закон зобов'язує припинити їм постачання газу.

5. Як дізнатися де будуть встановлювати будинкові лічильники?

Роботи по оснащенню приладами обліку затверджені державним регулятором – НКРЕКП. Він погоджує перелік адрес, де буде проводитися встановлення будинкових лічильників. Цю інформацію можна отримати на нашому офіційному сайті, або за телефонами контакт-центру (0462) 61 62 04.